Vše o letu

Kdo smí létat

Létání balónem je až překvapivě příjemný zážitek, který můžeme doporučit téměř každému. K neskrývanému překvapení většiny prvoletců nevyvolává tento druh létání téměř žádnou závrať. Dá se tedy doporučit i takzvaně slabším povahám, které jinak létání a výšky obecně špatně snášejí.

Z bezpečnostních důvodů nedoporučujeme let dětem do 1,3 m výšky, těhotným ženám, osobám se sníženou pohyblivostí a pacientům, kteří se léčí s vážným onemocněním srdce, krevního oběhu nebo plic. Nezletilí mohou letět pouze v doprovodu dospělého. Let nedoporučujeme ani zvířecím mazlíčkům. Celková hmotnost všech pasažérů jednoho letu nesmí překročit určitou mez danou nosností balónu. Podrobné informace najdete v Obchodních podmínkách.

A co si vzít na sebe? Oblečte se prosím tak, jako byste šli na výlet do přírody – důležitá je pevná obuv bez podpatku a sportovní oblečení přizpůsobené aktuálnímu počasí. Teplota v balónu není výrazně rozdílná oproti teplotě na zemi, v koši balonu ani příliš nefouká.

Filmování a focení je povoleno. Po letu následuje balonářský obřad s piknikem a šampaňským (abstinenty prosíme o upozornění předem). Prvoletcům bude navíc udělen upomínkový křestní list.

Na let se mohou přijet podívat i kamarádi a blízcí. Na místě startu a přistání jsou vítáni všichni bez jakéhokoliv omezení věku, zdravotního stavu či příslušnosti k živočišnému druhu. Zážitek je to totiž nejenom pro letce, ale i pro ostatní, kteří mohou sledovat trasu letícího balónu a následně si užít společný závěrečný piknik. Podrobnosti opět najdete v našich Obchodních podmínkách.

Rádi byste se přeci jen na něco zeptali?

Zavolejte na: 602 299 276

Napište nám email: petr.vitek@vzduchoplavecka.cz